Dolgozat

A következőkben egy fizika témazáró dolgozat kétoldalas feladatlapját kell elkészítenie. A szöveg forrását a nyers.txt fájlban, a képeket a kepler.jpg, newton.gif és a galilei.jpg állományokban találja. A formátum kialakításához használja a megadott mintát!

  1. Olvassa be szövegszerkesztő programjába a nyers.txt fájlt és mentse az alapértelmezett formátumban dolgozat néven! A dokumentumot A4-es méretű oldalon, 2,5 cm-es felső és alsó, valamint 2 cm-es bal és jobb oldali margókkal készítse! Alapértelmezetten Times New Roman (Times) típusú, 12 pont méretű karaktereket használjon, az ettől eltérő típusnak Arialt (Nimbus) válasszon! A bekezdések előtti és utáni térközöket a mintának megfelelően alakítsa!
  2. A dokumentum első oldalának fejlécében alakítsa ki a dolgozat adatlapját! Gépelje be és formázza meg a szövegrészt a mintának megfelelően! Az "Osztály" szó az oldal felénél kezdődjön, az elérhető pontokat tartalmazó cellák egyforma szélességűek legyenek és a szélső margók között férjenek el! Alakítsa ki a második oldal láblécét, valamint mindkét oldalon az oldalszámozást a mintának megfelelően!
  3. A "MECHANIKA" szót tartalmazó objektum l cm magas és árnyékolt kialakítású legyen!
  4. Az egyes feladatok szövegét azonos tulajdonságú felsorolással készítse el, a feladat sorszámának mérete az alapértelmezettnél nagyobb legyen! Az egyes bekezdéseket a mintának megfelelően formázza! A pontsorok és a lehetséges válaszok másfeles sorközzel készüljenek (l sor = 12 pont)! Az 5. feladat új oldalon kezdődjön! A mértékegységek előtt olyan szóközt alkalmazzon, amely biztosítja, hogy a mérőszám és a mértékegység mindig egy sorban található! Ügyeljen a mértékegységek megfelelő formázására!
  5. A részpontokat jelölő szövegrész mindenütt azonos formátumú legyen!
  6. A 4. feladatban található segédábrát egy külön rajz.jpg állományban kell elkészítenie. Ügyeljen az egyes rajzelemek pontos illesztésére! A rajz elkészítéséhez használja a megadott mintát!
  7. A három személy arcképét a kepler.jpg, newton.gif és a galilei.jpg fájlokban találja. Módosítsa a képek forrását torzítás nélkül úgy, hogy minden kép mérete 150 * 200 képpontos legyen! Az új képeket mentse a kepler_k.jpg, newton_k.gif és a galilei_k.jpg állományokba! A képek átalakítása során azok széleit szükség szerint nyírja körbe! A képek alatti területet alakítsa ki a mintának megfelelően!
  8. A 6., 7. feladat után lévő keret mérete 5 * 17 cm legyen!