Táncrend

Egy iskola végzős osztályai szalagavatóra készülnek. A tancrend.txt tabulátorokkal tagolt szöveges állomány tartalmazza az osztályok névsorát, hogy ki melyik táncban táncol, valamint az egyes táncok költségét.

Feladatok:

  1. Nyissa meg a tancrend.txt szöveges állományt táblázatkezelő programmal, és mentse el a program formátumának megfelelően, tancrend néven. Az adatokat az A1-es cellától kezdve helyezze el a munkalapon!
  2. Állítsa be, hogy az első sorban a cellatartalmak 90°-kal elforgatva jelenjenek meg!
  3. Állítsa be az A:N oszlopokra, hogy a szélességük akkora legyen, hogy a benne szereplő adatok pont elférjenek!
  4. Adja meg füvvgény segítségével az M oszlopba, hogy ki hány táncban táncol!
  5. Adja meg képlet és függvény segítségével az O oszlopba, hogy kinek mennyibe kerül a táncolás a szalagavatón!
  6. Határozza meg a 140. sorba, hogy az egyes táncokban hányan táncolnak! Készítsen külön munkalapra ezen adatokból diagrammot!
  7. Az U18-as cellába írja be a "Egy tanuló által táncolt táncok számának maximuma:" szöveget! Határozza meg ezt az értéket az U19-es cellába!
  8. Az U20-as cellába írja be a "A legtöbb táncot táncoló tanuló sorszáma:" szöveget! Határozza meg ezt az értéket az U21-es cellába! (HOL_VAN() függvény)
  9. Az U22-es cellába határozza meg a legtöbb táncot táncoló tanuló nevét! (INDEX() függvény)
  10. Adja meg egy külön táblázatba, hogy a tanulók közül hány táncol 1, 2, 3 ... táncban! Ábrázolja a kapott adatokat oszlopdiagrammon, egy külön munkalapon!
  11. Azt, hogy egy tanuló melyik osztályba jár, onnan lehet tudni, hogy az adott osztály osztálytáncában táncol-e. Szúrjon be 4 munkapalot (minden osztályhoz egyet), és szűrje ki ezekre a munkalapokra asz osztályok tanulóinak adatait! Adja meg, hogy az egyes táncokat hányan táncolják az adott osztályokban, és készítsen ezen adatokból diagrammot!